Ortalama Penis Boyu ve Kalınlığı Ne Olmalıdır?

Ortalama penis boyu ne kadar olmalıdır?

 

Günümüz erkek bireylerinin tamamına yakınında penis boyu ve kalınlığı hayatlarında önemli bir yere sahiptir. Penis boyu kalınlığı , uzunluğu yeterli mi karşı cinsin yorumu iyi mi olur gibi takıntılar doğabilmektedir.Cinsel organın ölçütleri ve standartları insanın yaşından,ırkından, boyundan ve kilosundan sebep farklılık gösterebilir. Ama bunlar arasından en önemlisi kişinin yaşıdır.

 

Penis uzunluğunun artması ve kalınlaşmanın en çok gözlendiği zaman aralığı ergenlik dönemidir.Yaklaşık olarak bebeklikte 2.5 cm’lik bir standartta olan boyut zamanla yaşın ilerlemesi ile beraber 15 cm-16 cm ye kadar standart şekilde uzamaktadır.Kalınlığının yaklaşık olarak 6cm ile 13cm arasında olduğu gözlemlenmiştir.Tabiki ortam koşulları kişinin fiziksel gelişim reaksiyonları ırk farklılıkları ve yaşam tarzları ölçülerin belli oranlarda değişmesi mümkündür. Bilindiği üzere günümüzde siyahi kardeşlerimizin penislerinin boyutları oldukça büyük olmasına karşın asyalı kardeşlerimizde tam tersi bir durum ortaya çıkmaktadır. Penisler her ne kadar bu denli farklılıklar gösterse de penis büyütme hapları ile uzaması ve kalınlaşması mümkündür.

 

Bahettiğimiz gibi standartlar olsada değişen koşullarla ortaya farklı sonuçlar çıkmaktadır. Uzmanlar bu konu hakkında bir penisin uzunluğunun ortalama 12 ile 15 cm arasında ve kalınlığının 6 cm ile 10 cm arasında olmasının yeterli olduğunu söylemektedirler.

Bireyin yaşıyla doğru orantılı olan penis boyu genel olarak şu şekildedir;

 

0-2 yaş…..2.5cm – 3.5 cm

2-5 yaş…..3.5cm – 6cm

5-12 yaş….6cm – 10cm

12-20 yaş…10cm – 16cm

ortalama penis boylarını verdiğimiz yaş aralıklarında bu değişimle doğru orantılı olarak kalınlık değişimide gözlemlenmektedir.

 

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 5.9/10 (14 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: -3 (from 5 votes)
Ortalama Penis Boyu ve Kalınlığı Ne Olmalıdır?, 5.9 out of 10 based on 14 ratings

Bir önceki yazımızda « hakkında açıklayıcı bilgilere yer verilmiştir..

Bir sonraki yazımızda » hakkında açıklayıcı bilgilere yer verilmiştir..

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?